Trudno przecenić korzyści, jakie płyną z tytułu pojawienia się przelewów natychmiastowych. Każdy, kto kiedykolwiek próbował dokonać transferu środków poza godzinami sesji bankowych, doskonale zdaje sobie sprawę z uciążliwości tradycyjnych przelewów. Na zaksięgowanie środków na koncie odbiorcy musimy nieraz czekać kilka dni (w przypadku transakcji weekendowych), co opóźnia proces wysyłki towaru ze sklepu internetowego, czy skutkuje przekroczeniem terminu płatności rat kredytowych lub rachunków za media.

Spośród licznych systemów rozliczeń płatności natychmiastowych, na szczególną uwagę zasługują przelewy Blue Cash, które poddamy analizie w dzisiejszym artykule. Czym jest przelew Blue Cash i kiedy można go stosować? Jak kształtują się koszty transakcyjne dla tego rodzaju przelewów?

Przelew BlueCasch – co to jest i ile kosztuje?

Czym są przelewy Blue Cash?

Blue Cash to system płatności natychmiastowych, stworzony przez spółkę technologiczno-finansową Blue Media z siedzibą w Sopocie. Przelew BlueCash pozostaje otwarty do realizacji w trybie 24/7, a środki finansowe trafiają na rachunek odbiorcy najpóźniej kilkanaście minut od uruchomienia zlecenia. Rozważając co to przelew BlueCash, w naturalny sposób nasuwa się jeszcze pytanie o mechanizm działania tego typu usługi. Jak to możliwe, że na weekendowy przelew do banku od osoby prywatnej musimy czekać do poniedziałkowej sesji, a przelewy Blue Cash tę samą czynność realizują natychmiastowo?

Wyjaśnienie pozostaje dosyć proste. Szybki przelew Bluecash tylko z pozoru pozostaje transakcją bezpośrednią. W rzeczywistości system transakcji natychmiastowych dokonuje rozdzielenia przelewu międzybankowego na dwa transfery wewnątrzbankowe, pomijając tym samym ograniczenia dla osób prywatnych. Aby jednak było możliwe skorzystanie z Bluecash, banki obydwu stron transakcji muszą uczestniczyć w tym systemie. Jeśli jesteś zainteresowany transferami środków za pośrednictwem Bluecash, lista banków współpracujących jest na bieżąco aktualizowana na stronie www.bluecash.pl.

Blue Cash został powołany do życia zgodnie z wytycznymi Narodowego Banku Polskiego i pozostaje pod ścisłym nadzorem tej instytucji. Poziom wdrożonych zabezpieczeń nie odbiega od powszechnie przyjętych standardów w systemach bankowości internetowej. Jeśli chcesz wykonać anonimowy przelew, BlueCash w tym nie pomoże. Internetowe transfery gotówki muszą spełniać rygorystyczne normy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, co wiąże się z archiwizacją danych osobowych nadawcy i ukazaniu ich w potwierdzeniu przelewu, jaki dociera do odbiorców.

Szybki przelew BlueCash na stałe zadomowił się na polskim rynku, a liczba transakcji natychmiastowych w ciągu każdego miesiąca rośnie w skokowym tempie. Z wykonaniem przelewu wiążą się niestety opłaty, określone w regulaminie Bluecash Koszt pojedynczej transakcji podlega indywidualnym ustaleniom z bankami, jakie stają się uczestnikami systemu. Wszystkie kwestie proceduralne można sprawdzić nie tylko pod wspomnianym wcześniej adresem internetowym, lecz również na stronie poszczególnych instytucji bankowych. W przypadku większości transakcji musimy liczyć się z kosztami od 5 zł za każdy przelew, zależnymi także od wysokości transferowanej kwoty.

BlueCash lista banków współpracujących

Znamy już wiele zalet, jakie łączą w sobie przelewy BlueCash Godziny niepodlegające ograniczeniom, łatwość w wykonaniu przelewu, oraz niezwykle krótki czas na zaksięgowanie środków u odbiorcy. Pora dorzucić do tej listy jeszcze jeden punkt – coraz większa sieć banków uczestniczących w systemie.

Przelewy Bluecash są obecnie możliwe u wszystkich największych banków w Polsce. Integracji z BlueCash dokonało ponad 25 placówek bankowych. Są to m.in. Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank BPS, Bank Pocztowy, BGŻ, BPH, Credit Agricole, Deutsche Bank, Eurobank, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Meritum Bank ICB, Millennium Bank, neoBANK, Orange Finance, Pekao S.A., PKO BP, Raiffeisen Bank, Santander Bank Polska, T-Mobile Usługi Bankowe, Toyota Bank, czy Volkswagen Bank.

Co więcej, z BlueCash związały swoje usługi także liczne firmy oferujące szybkie pożyczki, do których należy serwis Eksprespozyczka.pl. Dzięki temu transfer środków z tytułu pożyczki może nastąpić w błyskawicznym tempie, służąc jako mechanizm szybkiego reagowania na trudne okoliczności życiowe.

Bluecash czy Express Elixir – co warto wybrać?