Odroczenie spłaty pożyczki – jak wygląda procedura?

Duża dostępność szybkich pożyczek na rynku zachęca do łatania dziury w budżecie domowym za pomocą zaciągania dodatkowych zobowiązań finansowych. Takie działanie ma jednak dwa strony i z każdą pożyczką wiąże się mniejsze lub większe ryzyko późniejszych problemów ze spłatą. Banki i pozabankowe biura pożyczkowe dostrzegły problem i stworzyły szereg mechanizmów, które pomagają uniknąć dotkliwej windykacji. Trudności w regulowaniu zobowiązań mogą przytrafić się każdemu i często są związane z ogólną sytuacją gospodarczą lub niekorzystnymi okolicznościami życiowymi. Jak uzyskać nowy termin spłaty? Czy zmiana terminu spłaty pożyczki jest możliwe?

Czym jest odroczenie terminu płatności pożyczki?

Lista sytuacji, które mają mnie stosują zasad odpowiedzialnego pożyczania i mają negatywny wpływ na finanse pożyczkobiorców, na szczęście jest coraz krótsza. Pozabankowe instytucje finansowe podlegają przepisom prawa, które narzucają na nie szereg regulacji. Trudności ze spłatą mogą niestety przytrafić się każdemu, już po zaciągnięciu zobowiązania. Unikanie kontaktu z wierzycielami i nieregulowanie zobowiązań to najgorszy możliwy wybór w takiej sytuacji.

Wiele firm pożyczkowych wychodząc naprzeciw potrzebom klientów  posiada narzędzia w swojej ofercie, które pomagają klientom. Odroczenie spłaty pożyczki może przyjmować kilka form, w zależności od polityki biznesowej danej firmy. Jednym z rozwiązań jest przesunięcie spłaty zobowiązania poprzez refinansowanie. Wiąże się to z niewielką opłatą, dzięki której zyskujemy dodatkowy czas na płatę pożyczki, co stanowi jedną z głównych zalet refinansowania. Refinansowanie pozwala uniknąć ewentualnych kar finansowych związanych z opóźnieniem w spłacie pożyczki. Dzięki przesunięciu terminu płatności klient zyskuje czas na dostosowanie się do zmieniającej się sytuacji finansowej.

Warto mieć na uwadze, że osiągnięcie kompromisu z wierzycielem i spłata pożyczki w czasie pozwala na aktualizację historii kredytowej w BIK i KRD. Jeśli po określonym czasie dłużnik spłaci swoje zadłużenie na nowych zasadach, zgodnie z nową umową o refinansowaniu, pozwoli mu to stać się znowu wiarygodna osobą na rynku finansowym. Nie rzuci cienia na wiarygodności pożyczkobiorcy.

Odroczenie spłaty pożyczki

Zmiana terminu płatności pożyczki – jak wygląda procedura wnioskowania?

Procedura ubiegania się o zmianę spłaty pożyczki poprzez refinansowanie, nie należy do skomplikowanych. Większość biur pożyczkowych, takich jak serwis eksprespozyczka.pl, posiada wypracowane standardy w tego typu sytuacjach. Ubieganie się o zmianę terminu spłaty pożyczki poprzez refinansowanie jest możliwe wyłącznie na wniosek dłużnika, który zazwyczaj jest dostępny w Panelu Klient pozyczkodawcy. Tak to działa także w przypadku serwisu eksprespozyczka.pl Wniosek o refinansowanie można złożyć online, korzystając z dedykowanego formularza. W przypadku pożyczek na duże kwoty, powyżej dwukrotności średniej pensji krajowej, wierzyciele będą wymagać okazania dokumentów, jakie udowodnią przychody u osoby zadłużonej.

Decyzja o przyznaniu nowego terminu płatności pożyczki poprzez refinansowanie zostanie przekazana w trybie określonym na stronach każdego pożyczkodawcy. Zmiana terminu pożyczki jest zatem skuteczną metodą na legalne uniknięcie windykacji. Warto podjąć wysiłek i dążyć do porozumienia z wierzycielem, który bardzo często wyciąga pomocną dłoń w stronę odpowiedzialnego klienta.